بعد از شروع حرکت صعود در تاریخ 6 مارس از سطح 47000 دلار، قیمت بیتکوین بار دیگر قله تاریخی جدیدی را در سطح 61844 دلار را در تاریخ 13 مارس ثبت کرد و بعد از آن شروع به اصلاح کرد.

همانطور که مشاهده می کنید، نمودار قیمت BTC/USDT بعد از ثبت قله تاریخی جدید شروع به اصلاح تا سطح 50 درصدی فیبوناتچی (54474 دلار) کرد و با توجه به دم بلند این کندل، می توان انتظار برگشت نمودار از این سطح را داشت.

شاخص قدرت نسبی (RSI) به سطح 40 درصدی نزدیک شده و با توجه به سابقه نمودار، این سطح چندین بار باعث برگشت نمودار به سمت بالا شده است.

تحلیل تکنیکال بیتکوین

تحلیل تکنیکال بیتکوین

اگر باز هم نمودار از روی این سطح بازگردد، حرکت به سمت سطح 23.6 درصدی (58365 دلار) فیبوناتچی محتمل خواهد شد. احتمالا این سطح به عنوان یک سطح مقاومت عمل کند ولی اگر رد شود، می توانیم انتظار شکست قله تاریخی 61844 دلار و صعود تا 67 دلار را هم داشته باشیم.

از طرفی اگر سطح 23.6 درصدی فیبوناتی به عنوان سطح مقاومت عمل کرده و نمودار از این سطح برگردد، احتمالا سقوط تا 52700 و بعد 50000 دلار هم وجود دارد. با توجه به ورود نمودار به فاز اصلاح، بهتر است تا روشن تر نشدن حرکت نمودار و میزان اصلاح، معامله سنگین نکنید.

به طور کل اگر نمودار بالای 55000 دلار بماند، احتمال تشکیل پرچم و در نتیجه ادامه حرکت افزایشی و قله تاریخی جدید بیشتر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست